Siła dla floty

Witam z takim pytaniem bo chyba wyjaśnień jest zbyt mało w tej grze, jeśli chodzi o siłę floty która powiększa się wraz z ulepszeniem na statku, aktualnie siła dla mojej floty to 20% i co ja mam przez to zrozumieć, trza dobić do jakiś belki, a może współczynnik dla modyfikatorów w dziale zespół, proszę o wyjaśnienie dziękuję za odpowiedź!

 

proste - jeśli za bitwę miałbyś dostać 1000 synergii przy sile floty 0 (żaden statek nie zmaksowany) to przy sile floty 20 dostaniesz 1200. 

brzmi interesująco jeśli to prawda nie ma co więcej liczyć, a gdzie można o takich rzeczach poczytać np. jeszcze mnie interesuje dlaczego ta sama broń na inżynieryjnym(strażniczym) jest słabsza o 80% w porównaniu niż na fregacie dalekosiężnej lub co można otrzymać ciekawego za przejście spec. operacji ?

dzięki!

Z tego co pamiętam Davao zrobił super poradnik (moim skromnym wkładem była mechanika w grze):

http://www.dla-graczy.pl/?q=blog&page=2

Jeszcze jestem będę czytał właściwie to jeszcze interesuje mnie przy jakiej randze statku będę mógł wykorzystać broń krith, oczywiście pytanie do osoby która wie o co chodzi dodatkowo może się dowiem czy się opłaci bo czeka sporo i jeszcze minie trochę, a jak przyjdzie co do czego to nie chcę nazbyt się zawieść.