Science News. Remains of the Lost Ships[HUN] Tudományos hírek. Az elveszett hajók maradványai

431c30aa718ff570b37be47419b4.jpg 

Üdv mindenkinek! Ismét az Önök örökös tudományos blog szerzője, Marcus Chromakeykus! Mai kiadásunkban az egyedülálló ‘Ellydium’ társasági tudományos dradnought fedélzetéről adunk élő közvetítést! A hatalmas kabinban itt van mellettem a tudományos tanácsadó és az ‘Ellydium theta’ állomás-laboratórium kinevezett igazgatója, Dr. Conrad Dimeni.

• Conrad, örülök, hogy újra látom!
  • Az érzés kölcsönös, Marcus! Minden reggel megemlékszünk a cipőjéről a kollégáimmal. Egyébként hogy van?
  • Jól, köszönöm. Vetten egy új párral. És még emlékszem, akikor a rendőrei felidegesítettek.
  • Igen, azok voltak a szép idők! Most már béke van és a rendőrök ismerik.
  • De, azt mondják van némi probléma a többi nagy állomáson? Azt hallottam, Conrad, hogy az alkalmazottai a ‘New Edenen’ kellemetlen helyzetbe kerültek?
  • Igen, Marcus. Nehéz idők, durva dolgok. A srácaink alig tudtam elmenekülni a naplopók tömegéből, akiket ezek az átkozott szövetségiek támogatnak. Pillanatnyilag fogalmunk sincs, hogy mi váltotta ki ezt a konfliktust.
  • Azt hallottam, hogy az önök hajói átkozottul jók, és a Szövetség nyeresége nagyot esett.
  • A tudomány valódi csodákra képes! És nem csak üzletileg! Nézzük csak az új projektünket. Fel fogjuk turbózni ezt a régi császári rombolót. És ezen a képen mindent a legutolsó engineering fregatt kapitányunk szemével láthatunk. Nézze meg maga is!
  • Micsoda áttörés, Conrad! Lenyűgöző!
  • Ami érdekes, az nem az áttörés, hanem a hajó maradványai.
  • Furcsa fényes tárgyakat látok a képernyőn. Mik azok?
  • Ez az, ahogy a fregatt kapitánya azokat a törmelékeket látja, amiket felhasználhat a hajó erejének a növelésére.
  • Nos, hogy őszinte legyek, ez nem túl lenyűgöző. Egy csillogó roncs az csak roncs. Ó, ne, mi az? Annyira hatalmas! Mi az, fogak?
  • Ez az új ‘Ellydium’ flottánk zászlóshajója — Waz’Got fregatt!
  • Köszönöm, Conrad. A tudomány csodákat tesz! Ennyi volt mára. Készüljenek a jövő hétre. Marcus és Conrad voltak Önökkel ma. Maradjanak velünk!

_ Folyt. köv… _

Eddig megjelentek:

• [Science News. Back to the future!](< base_url >/index.php?/topic/33192-science-news-back-to-the-futurehun-tudom%C3%A1nyos-h%C3%ADrek-vissza-a-j%C3%B6v%C5%91be/)
  • [Science News. Life!](< base_url >/index.php?/topic/33252-science-news-lifehun-tudom%C3%A1nyos-h%C3%ADrek-%C3%A9let/)
  • [Science News: Ariadne contract](< base_url >/index.php?/topic/33330-science-news-restricted-episode-ariadne-contracthun-tudom%C3%A1nyos-h%C3%ADrek-eltitkolt-epiz%C3%B3d-ariadne-szerz%C5%91d%C3%A9s/)
  • [Science News. Free market](< base_url >/index.php?/topic/33328-science-news-free-markethun-tudom%C3%A1nyos-h%C3%ADrek-szabad-piac/)