Problem z przesyłem "danych"

Szukałem na forum ale nie odnalazłem takiego tematu.

OD jakiś 2-3 miesięcy po kolejnych “ulepszeniach” efekt mam taki że w czasie gry mam tak duże przycięcia że czasem “tracę” od 1 do czasem nawet 20-30 sekund z gry.

Potem następuje “przyspieszenie” zdarzeń w których nie uczestniczyłem

Ping najczęściej ma wartość30-45

Czasami pojawia sie wartość strat w pakietach 2% - to jeszcze da sie grać. Ale przy 4% jest już słabo a okolice 8% to juz kompletny dramat.

Nie jestem jedyną osobą która ma podobne objawy. Gadałem z kilkoma użytkownikami/graczami - właściwie z całej europy.

Czy ktoś mógłby naprowadzić mnie na temat lub konkretny FAQ/poradnik ?(o ile problem i jego rozwiązanie jest znane?)

 

Ja mam podobnie ale u mnie to najprawdopodobniej jest odległość od routera bo gram na wifi. gdy gram w pokoju gdzie sygnał musi sie przebić przez 3 ściany to często mam takie sytuacja mimo ze w Windowsie pokazuję sygnał wifi na full. A gdy gram przy samym routerze to już takich sytuacji raczej nie doświadczam. niestety nie wiem jak Ty grasz, może i na kablu ale tutaj trzeba niesyty posprawdzać dużo rzeczy po kolei. Może karta sieciowa słaba, może router, może Twój provider internetu jest jakiś lewy (nikogo nie chce obrażać :). Ale nie mówię że Serwery Star Conflict są nieskazitelne (lub połączenia do nich). Ja jednak ustawiłem sobie w opcjach gry żeby wybierało serwery w europie żeby się grało lepiej bo i będzie lepszy ping i czasem łatwiejsi przeciwnicy:)

 

Gram na kablu

dostawcą internetu jest UPC

Jestem z pokolenia “kosmologicznego” ![;)](<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/002.png “;)”) i Danikena…

to jedna z niewelu gier która mnie tak wciągnęła.

Dysk ci siada.

Rozwinięcie tematu:

takie przycięcia są wtedy gra musi doładować coś (statek najczęściej). Szczególnie widoczne jest to wtedy gdy grasz vs AI albo PvP, gdzie gracze się mogą dołączać podczas gry. Wtedy podczas gry trzeba załadować statki osoby dołączającej się, rozpakować je i wrzucić do gry. Jeśli masz wolny dysk i mało RAM to te dane nie będą w cache i będą musiały być pobrane z dysku. No i problem w tym, że następuje otwieranie kilku plików naraz, czasem połączone ze swapem jeszcze. Stąd to opóźnienie. Napisz coś więcej o sprzęcie to zobaczymy.

tia…

SSD + 16 GB ramu…

Czy przeczytałeś o "stratach w pakietach " ?

On 4/20/2019 at 6:15 PM, blooop93188 said:

tia…

SSD + 16 GB ramu…

Czy przeczytałeś o "stratach w pakietach " ?

Tak. I to co opisujesz nie pasuje nijak do kilkuprocentowych strat pakietów. 4% utraty pakietów w tej grze jest ledwo zauważalne i raczej nie powodują 30 sekundowego roll-backu a ponieważ nie napisałeś nic więcej - to po prostu najczęstsza przyczyna tego typu akcji - stąd taki strzał z biodra. No ale dobrze - zróbmy prawidłową diagnostykę problemu.

Proszę utwórz temat w tym podforum:

[https://forum.star-conflict.com/index.php?/forum/84-launcher-game-client-and-connection-issues/](< base_url >/index.php?/forum/84-launcher-game-client-and-connection-issues/)

 

używając tego wzorca:

(nie pomijaj proszę żadnych punktów)

 

Do tego tematu załącz wyniki testów opisanych w tym poście:

(nie napisałeś nic o OS, więc przyjmuję, że to Windows).

 

Ten format i dokładne odpowiedzi pozwolą na dużo szybszą diagnozę i odpowiedzi.

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt  Wielkanocnych ![:)](<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/001j.png “:)”)

 

Dobrze - postaram sie zrobić to według wzorca.

Właśnie uświadomiłem sobie że SSD jest na system a drugi SSD jest na SWAP

Natomiast same pliki gry sa na HDD - nowym , sprawdzanym kilka razy - mam na nim sporo plików zdjęciowych i kondycja twardziela jest dla mnie bardzo ważna.

 

Natomiast ta cała konfiguracja jest stała od dość dawna… kiedyś nie było takich kłopotów, bywały przycięcia ale bardzo bardzo rzadko, wtedy też kupowałem “dostęp do gry”

Teraz trochę nei widzę sensu…

Ok

Zaraz postaram sie zrobić według wzorca

Przycięcia występujące gdy inni gracze są dodawani do gry też występują ale to jest tak mikroskopijne że nie warte uwagi (w moim przypadku)

 

ahh i jeszcze jedna sprawa - owszem na HDD była gra jak poprzez STEAMa miałem ja wgraną

przy osobnym kliencie - faktycznei jest na C na SSD PLEXTORa

 

Czytałem jeszcze trochę…

 

Wgrałem program WinMTR

Jako Host wpisałem star-conflict.com

i w czasie działania programu problem powstaje tutaj :

https://db-ip.com/84.116.254.96

straty od 35-70% - cała reszta “punktów” które mi wyświetla nie sprawiają kłopotu.

Niestety jestem debilem w tych sprawach… czy to co opisałem coś daje? podpowiada ?

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|                                      WinMTR statistics                                   |

                       Host              -   %  Sent Recv Best Avrg Wrst Last
                             192.168.0.1 -    0   698   698     0     1    37     1
                           84.116.254.96 -   65   698   251 5407 6622 8711 8711
          pl-waw04a-rc1-ae18-0.aorta.net -    0   697   697     9    15    64    35
           pl-waw02a-ri1-ae1-0.aorta.net -    0   697   697     9    12    49    11
                          213.46.178.102 -    0   697   697     9    12    47    10
             ae6-6.RT.SL.SPB.RU.retn.net -    0   697   697    28    32   160    31
                    GW-Selectel.retn.net -    0   697   697    33    36    67    36
                 127.spb.net.selectel.ru -    0   697   697    32    37   101    45
                          95.213.228.234 -    0   697   697    32    35   108    35
________________________________________________ ______ ______ ______ ______ ______ ______

   WinMTR - 0.8. Copyleft @2000-2002 Vasile Laurentiu Stanimir  ( stanimir@cr.nivis.com )

6 hours ago, blooop93188 said:

Czytałem jeszcze trochę…

 

Wgrałem program WinMTR

Jako Host wpisałem star-conflict.com

i w czasie działania programu problem powstaje tutaj :

https://db-ip.com/84.116.254.96

straty od 35-70% - cała reszta “punktów” które mi wyświetla nie sprawiają kłopotu.

Niestety jestem debilem w tych sprawach… czy to co opisałem coś daje? podpowiada ?

Piszesz w podforum, którego prawie nikt nie czyta z  ludzi odpowiedzialnych za rozgryzanie tego typu problemów. Załóż wątek w podforum, które wskazałem (po angielsku, a jak nie dasz rady - to po polsku, chłopaki najwyżej odpalą google translate). Ważna jest składnia i porządek - po prostu taki mają schemat i nie ma wtedy niepotrzebnego zgadywania. 

Diagnostykę połączenia zrób w/g wersji A, podpunkt 1 załączonego przeze mnie wyżej schematu - czyli w skrócie - odpalasz grę, pojawia się problem, który opisujesz, uruchamiasz  SC_Active_Srv_nettest.cmd

z katalogu con_tester w katalogu z grą, robisz screenshota i to załączasz do twojego raportu o błędzie utworzonym we właściwym subforum ( [https://forum.star-conflict.com/index.php?/forum/84-launcher-game-client-and-connection-issues/](< base_url >/index.php?/forum/84-launcher-game-client-and-connection-issues/) ) w/g wzorca