Blog vývojářů ze 4. února: Evoluce ‘Dobývání sektorů’

Téměř před rokem jsme spustili nový systém ‘Dobývání sektorů’. Také jsme představili dreadnoughty a epické bitvy, kterých se účastní. Hvězdné sektory byly rozděleny mezi mocné korporace a aliance. Je na čase přistoupit k dalšímu kroku v bitvě o nadvládu neobydlených světů. Již brzo se ‘Dobývání sektorů’ rozvine. Dnes bychom vám poprvé chtěli sdělit, jak bude v naší hře nový systém globálních korporačních válek vypadat.

 

Korporace budou stále bojovat o systémy a zóny, dostupné hráčům na globální hvězdné mapě. Bitvy zahrnující korporační dreadnoughty se stanou výjimečnými a ještě důležitějšími událostmi. Korporace budou moci demonstrovat dobře sehranou práci svých letek, mít vliv na obrannou sílu lokace a získat odměny v denních turnajích a PvP bitvách.

 

Změny ‘Sector Conquest’ budou přidávány postupně. Nová pravidla budou nastolena, Níže se podíváme na hlavní fáze spuštění nového SecCon.
 
Fáze jedna. Obranná síla a SecCon odměny.
 

devblog_60_1_en.png

 

Každá lokace má určitou ‘Obrannou sílu’. Tato vlastnost je ovlivněna dreadnoughty poblíž a výledky denních bitev pilotů v turnajích (a dokonce i výsledky osobních bitev korporačních pilotů). Každá výhra nebo porážka v turnaji nebo PvP bitvě ovlivní ‘Obrannou sílu’. Jak navýšením, tak snížením. Maximální síla zůstává stejná.

 

  • Po zabrání lokace získá zóna trochu bodů síly.
  • Dreadnought v lokaci obnovuje její sílu.
  • Korporační piloti mohou obnovit sílu vybrané lokace vítězstvím v normálních PvP-bitvách.
  • Pokud bránící tým prohraje, je síla lokace snížena.

 

Systém odměn za vlastnictví bude rovněž obstarán v bitvách, Odměna bude záviset přímo na ‘Obranné síle’ a později na speciálních korporačních staveb ve hvězdné soustavě.

 

Každý korporační pilot obdrží určité množství žetonů, které mohou být použity k získání žádané odměny. Počet žetonů záleží na úrovni korporace a lokaci v državě. Pro získání odměny z teritoria musí hráč přiletět přímo do dané lokace a vyhrát.
 
Fáze dvě. Dreadnoughty a denní turnaje.
 
devblog_60_2.png
 
Korporace budou stále moci zaútočit na lokace nebo je bránit pouze s pomocí dreadnoughtů. Ale loď bude muset letět přímo do lokace nadcházející bitvy. To zabere čas, zdroje a drahé palivo. Jeden dreadnought může ochránit všechny lokace v jedné hvězdné soustavě. Ale útočení na více hvězdných soustav nebo jejich bránění ve stejnou dobu nebude možné. Korporace budou potřebovat postavit přídavné dreadnoughty, pokud chtějí zaútočit na několik hvězdných soustav ve stejnou dobu.

 

Pouze korporační piloti budou moci bojovat v bitvách dreadnoughtů. Přítomnost žoldáků nebo běžných pilotů již nebude nadále možná. Obecně, útoky na hvězdné soustavy zahrnující korporační dreadnoughty se nám jeví jako velmi důležitá událost. Všichni piloti musí vynaložit úsilí sbíráním zdrojů a síly flotily. A co víc, všechny aktivní činnosti korporačních pilotů naplní korporační sklad nezbytnými zdroji. Cokoli pilot ve hře udělá, přidá do společné korporační kasy jednu formu zdroje nebo jinou.

 

Denní turnaje se nyní stanou hlavním nástrojem zvyšování korporačních úrovní a úrovně svých pilotů. Korporačním letkám bude rovněž umožněno připojit se do turnajů.

 

  • Turnaje budou pořádány denně.
  • Solo hráči nebo celé letky se budou moci zúčastnit.
  • Každá korporace svými výsledky těchto her určuje své zvláštní místo v ligové tabulce korporací.

 
Fáze tři. Nové hvězdné soustavy a korporační struktury.
 

devblog_60_3.png

 

Počet hvězdných soustav dostupných pilotům v okrajových sektorech neustále narůstá. Rovněž plánujeme navýšit počet hvězdných soustav dostupných k ovládnutí v módu SecCon.

Vedle nových hvězdných soustav dostanou korporace možnost postavit speciální struktury ovlivňující ‘Obrannou sílu’ v lokacích a odměnu za jejich ovládnutí. Více informací ohledně struktur bude odhaleno v budoucích vydáních blogu vývojářů.
 
 
Fáze čtyři. Nové korporační struktury.
Systém získávání úrovně korporací, stejně jako jejich pilotů se znatelně změní. Každý pilot budou postupovat výš podle náležitých úrovní jejich korporace. Synergie získaná v bitvě bude mít přímý vliv na reputaci pilota a reputaci korporace jako celku. Čím vyšší úroveň pilota — tím větší odměny dostane z okupovaných lokací. Hráčská reputace bude mít vliv na úroveň korporace.
 
 
Fáze pět. Age of empires.
Aktualizovaná verze SecCon bude mít za následek, že korporace nebudou moci neustále ovládat okupované sektory. Zabírání a držení sektorů zabere určité množství času. Dost dlouho na to, aby si korporace rozdělili dostupné hvězdné soustavy… Nazýváme to SecCon sezóny. Na konci sezóny dostanou nejlepší korporace a piloti speciální odměny — tituly, medaile, zdroje, čest a respekt, své místo v herní Síni slávy. A potom vše začne od začátku…
 
 
Samozřejmě, to nejsou všechny informace ohledně budoucím systému ‘Dobývání sektorů’. Vrátíme se k tomuto tématu v budoucích blozích vývojářů. Zůstaňte s námi. Sledujte noviny, hrajte Star Conflict!